понеділок, 13 серпня 2018 р.

Міщани


1. Виконайте завдання

У XVI ст. в Україні налічувалося близько тисячі міст і містечок, у яких проживало щонайменше 20 % населення. Найбільшим за кількістю населення був Львів (15-18 тис. жителів). Однак типовими були міста з 2-3 тис. жителів.
Проаналізуйте джерело та дайте відповідь на запитання: з яких двох частин, зазвичай, складалось українське місто у 16 столітті?


В цей період власники міст активно надавали їх мешканцям Мандебурзьке право. Скориставшись картою атласу, встановіть, на території якого воєводства була найбільша концентрація міст, яким було надане Магдебурзьке право докінця 16 століття? 


Саме надання магднбургії сприяло виділенню міщан у 16 столітті в окрему напів привілейовану соціальну верству. Воно гарантувало міщанам можливість обирати органи самоврядування - магістрати, які складались з адміністративного органу (ради) та суду у кримінальних справах (лави). Проаналізуйте джерела та встановіть головні повноваження магістратів (не менше п'яти)

Для повноцінного користування правами міщанина треба було набути громадянство міста, для чого, зокрема, необхідно було володіти в даному поселенні визначеним нерухомим майном. Але навіть наявність нерухомого майна не завжди гарантувала привілеї. Спочатку ними користувались виключно католики. Так, магдебурзьке право було надане Львову у 1356 році королем Казимиром ІІІ. Прочитайте уривок з документу та з'ясуйте коли, хто та які привілеї поширив на львів'ян-українців?

Життя і побут міщан у XVI ст. визначалися наявністю корпоративних організацій, до яких вони належали, - купецьких гільдій та ремісничих цехів Більшість українських цехів виникли саме у XVI ст., коли на Заході вони вже занепадали і їм на зміну приходило мануфактурне виробництво. Прочитайте про організацію цехового виробництва у Луцьку та Львові та визначте 5 понять, які характеризують діяльність ремісничих цехів

Цехи дбали про престиж своїх членів. Ознайомтесь з джерелом та дайте відповідь на запитання: що, зокрема, статути цехів забороняли своїм майстрам?

Невід'ємною рисою міського життя була традиція спільного святкування, які видозмінювались у зв'язку з запрвадженням Магдебурзького права. Проаналізуйте джерела та дайте відповідь на запитання: Що святкували міщани? Відзначення яких свят з 1582 року стало приводом переслідувань міщан-українців?

У Речі Посполитій був закон який регулював одяг різних верств населення.  Проаналізуйте статтю Вікіпедії та встановіть, що заборонялось носити міщанам, чим їхній одяг відрізнявся від селянського та якими були основні елементи верхнього одягу чоловікв та жінок-міщанок.

2.Заповніть форму



3.Створіть презентацію :"Повсякденне життя міщан у У XVI ст.


Немає коментарів:

Дописати коментар